Przeprowadzki to pracochłonne i stresujące wydarzenie wymagające często skomplikowanej logistyki.

Jak spakować rzeczy, żeby się nie pogubiły, nie zniszczyły i żeby łatwo je było później rozpakować i odpowiednio uporządkować.

Jak zaplanować przeprowadzkę, żeby odbyła się sprawnie, szybko i w miarę wygodnie.

Jak zapakować dokumenty, jak meble a jak poradzić sobie ze sprzętem elektronicznym.

To problemy, które przy przeprowadzce dotykają każdego z nas, a co dopiero wtedy, gdy przeprowadzamy w nowe miejsce całą firmę czy zakład pracy. Przeprowadzki firm to wiele większe wyzwanie logistyczne niż prywatne przeprowadzki domowe. Tutaj mamy do czynienia z mnóstwem dokumentów (czasami nawet całymi archiwami), które muszą być odpowiednio zabezpieczone, by nie uległy zniszczeniu ani nie dostały się w niepowołane ręce. Mamy również o wiele więcej sprzętu elektronicznego (komputery, monitory serwery), który również musi zostać bezpiecznie przetransportowany na nowe miejsce. W siedzibach firm jest też oczywiście duża ilość mebli (szafy, biurka, regały), które w miarę możliwości należy sprawnie i szybko rozłożyć (jeśli to oczywiście możliwe), spakować i przygotować do przeprowadzki.

Dodatkowo przy przeprowadzce firmy bardzo liczy się czas. Długie przestoje w pracy przedsiębiorstwa są niedopuszczalne, dlatego tym bardziej przeprowadzka musi odbyć się jak najszybciej i jak najsprawniej, by w miarę możliwości w jak najkrótszym czasie można było wrócić do pracy i wykonywania obowiązków.

Firma, która w swojej ofercie ma specjalną usługę przeprowadzki firm, to doskonały pomysł na biznes. Gdy klient zleci taką przeprowadzkę profesjonalnej firmie może być pewien, że praca zostanie wykonana porządnie i szybko a on sam może zająć się prowadzeniem swojego biznesu. Firma nie będzie również ponosić żadnych strat z powodu braku działalności, gdyż przeprowadzka może spokojnie zostać przeprowadzona w dni wolne od pracy, gdy w siedzibie firmy nie ma pracowników i gdy pakowanie sprzętów i dokumentów można przeprowadzić o wiele sprawniej i szybciej.

Następnie wszystko zostanie przewiezione do nowej siedziby i rozlokowane tak, aby pracownicy w kolejnym dniu pracy mogli efektywnie i tak jak dotychczas zająć się swoimi obowiązkami.

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe są w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej specyficznych klientów (na przykład firm i zakładów pracujących na specjalistycznym sprzęcie lub bardzo dużych przedsiębiorstw).

Ponieważ bardzo ważne jest, by przeprowadzka odbyła się sprawnie i szybko dobrze jest przeprowadzić ją w weekend, gdy większość pracowników ma wolne i przeprowadzka nie wpływa wtedy na ciągłość ich pracy i płynność pracy całej firmy. W piątek po zakończonym dniu pracy firma pakuje wtedy dokumenty, meble, sprzęt elektroniczny i inny. Kolejnego dnia w sobotę przewozi go do nowej siedziby firmy i następnie w niedzielę ma czas, by w nowym miejscu poskładać sprzęt, porozkładać urządzenia elektroniczne i dokumenty tak, by pracownicy mogli w poniedziałek zacząć pracę.