Coraz więcej ludzi szuka dodatkowego źródła dochodu. Studenci jak również uczniowie szkół średnich marzą o tym aby dorobić parę groszy do kieszonkowego, a osoby dorosłe poszukują dodatkowego zajęcia, dzięki któremu mogłyby choć trochę podreperować domowy budżet, tak by bez problemu pieniędzy wystarczało od pierwszego do pierwszego. Dzięki rozwojowi rynku pracy, obecnie nie ma zupełnie najmniejszego problemu ze znalezieniem dodatkowego zajęcia na kilka czy kilkanaście godzin tygodniowo. Gdzie da się znaleźć dodatkowe oferty pracy?

Ogłoszenia w internecie
Najbardziej rozpowszechnionym sposobem na znalezienie dodatkowej pracy jest przeglądanie witryn ogłoszeniowych w Internecie które dotyczą tematyki dodatkowego zarobku. Większość takich portali internetowych udostępnia rozbudowany system filtrów propozycji zatrudnienia, co skutkuje tym, że bez najmniejszego problemu można znaleźć ciekawe oferty. Wyniki wyszukiwania można przefiltrować między innymi po rodzaju pracy – czy ma to być praca wykonywana w weekendy czy w pełnym wymiarze godzin, typie zatrudnienia – umowa o pracę, umowa na zlecenie czy umowa o dzieło, jak również po nazwie danego stanowiska. Wiele stron umożliwia również określić oczekiwane wynagrodzenie. Oferty pracy każdego dnia są aktualizowane – pragnąc otrzymywać najnowsze oferty należy zapisać się do newslettera, wówczas na podany w trakcie rejestracji adres mailowy będą każdego dnia wysyłane świeże propozycje. Strony ogłoszeniowe można wykorzystać również dodając na nich ogłoszenie o tym, że szuka się zatrudnienia. Warto zaznaczyć w takim ogłoszeniu jak największą ilość szczegółów, by zainteresować swoją kandydaturą potencjalnego pracodawcę.

Agencje pracy tymczasowej
Kolejnym rozwiązaniem, którego warto spróbować chcąc znaleźć dodatkowe zlecenia są agencje pracy tymczasowej. Wykorzystując taką formę zatrudnienia umowa podpisywana jest z agencją, a nie bezpośrednio z pracodawcą. Pozwala to na dogodne dostosowanie grafiku do własnych potrzeb. Można w umowie określić przykładowo, że jesteśmy zainteresowani tylko i wyłącznie pracą weekendową. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które ciągu tygodnia się uczą lub wykonują inne obowiązki. Warto szukając dodatkowej pracy odwiedzić przynajmniej kilka takich miejsc, by mieć jak najszerszy obraz dostępnych na rynku propozycjach.

Poszukiwanie dodatkowego zlecenia na własną rękę
Dodatkowego zlecenia da się szukać również we własnym zakresie. Możliwości w tym aspekcie jest niezmiernie wiele. Do kieszonkowego da się dorobić na przykład wyprowadzając psy na osiedlu lub robiąc sąsiadom zakupy. Jest to propozycja skierowana przede wszystkim do osób które się jeszcze uczą, ponieważ osiągany zarobek nie jest w tym przypadku szczególnie wysoki, jednak na początek z całą pewnością się przyda. Osoby, które są zatrudnione na cały etat i zatrudnione są w oparciu o umowę o pracę powinny pamiętać o tym, że niekiedy muszą dostać od pracodawcy zgodę na pozyskanie dodatkowego zatrudnienia. Zazwyczaj nie ma z tym żadnego kłopotu, zwłaszcza jeżeli dodatkowa działalność nie będzie stanowić konkurencji dla firmy. Praca weekendowa może być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, a jest to pierwszy krok do redukcji ewentualnego długu. Dodatkowe zatrudnienie to same korzyści. Najważniejszym z nich jest oczywiście zarobek jednak kolejny etat można także rozpatrywać jako sposób zdobycia doświadczenia, które w przyszłości otworzy kolejne ścieżki rozwoju kariery zawodowej.