11 cze Brak komentarzy admin Bialkowski , ,

Bank to taka instytucja dostępna dla wszystkich. To takie miejsce, które zawsze będzie wiązać nam się z pieniędzmi. Swoje pieniądze tam trzymamy. Nawet jak nie mamy swoich pieniędzy, to zawsze w banku jakieś pieniądze można załatwić. Śmiało można powiedzieć, że na przestrzeni lat wszystkie instytucje bankowe bardzo mocno się rozwinęły. Kiedyś była tylko jedna placówka, jeden jej rodzaj a teraz można zgłosić się do tylu banków, że człowiek sam nie wie, na co ma się zdecydować. A czasem trzeba bardzo poważnie podjąć decyzję odnośnie tego, gdzie założyć własne konto lub nawet konto firmowe.

Warto zastanowić się, czy jest jakaś różnica pomiędzy jednym a drugim kontem i które konto jest bardziej opłacalne. Pierwsza różnica to taka, że prywatne konta możemy mieć wszyscy. Nie tylko właściciele najróżniejszych firm ale również osoby, które takich firm nie mają tylko pracują u kogoś na etat. Konto firmowe zakładane jest tylko w przypadku posiadania działalności gospodarczej. Nawet, jeżeli ktoś ma firmę, która zatrudnia tylko jedną osobę, to ma prawo postarać się o takie konto. Przy czym trzeba wiedzieć, że konta firmowe mają jednak zupełnie inne oprocentowanie i w razie czego różnego rodzaju urzędy i instytucje mogą mieć do nich dostęp. Dlaczego? Chociażby wtedy, kiedy będziecie chcieli ogłosić upadłość lub będziecie mieli zupełnie inne problemy finansowe. Ale lepiej o takich sprawach na razie nie mówić. Firmowe konta są czasem bardziej korzystniejsze. Opłaty za nie, karty do konta. Takie małe ale często ważne sprawy w przypadku takich kont mogą być zupełnie inaczej traktowane. Może otrzymacie jedną kartę za darmo albo nawet więcej? Może przy określonych kwotach na koncie opłat na rachunku nie będzie? Takie sprawy są naprawdę różnie rozpatrywane przez banki. Dlatego podczas zakładania konta trzeba naprawdę wszystkie oferty bardzo dokładnie przestudiować, dzięki czemu na pewno uda Wam się wybrać tą najbardziej korzystną.

Mając konto dla firm czasem można łatwiej również postarać się o kredyt. Na jakiej zasadzie? Chociażby takiej, że bank widzi, jakie macie zyski, czy Wasz interes się rozkręca, czy jednak nie. Takich czynników powodujących, że kredyt jest bardziej osiągalny jest bardzo dużo. Najważniejsze jednak to fakt, aby spłata kredytu odbywała się w odpowiednio ustalonym czasie. Możecie zrobić stałe zlecenie. Czyli z bankiem ustalacie sobie, kiedy pieniądze za daną ratę muszą być pobrane z Waszego konta. I wtedy sam system będzie wykonywał za Was odpowiedni przelew na poczet zaciągniętego kredytu. Na co mogą być Wam potrzebne pieniądze, skoro osiągacie duży zysk? Chociażby na rozwijanie swojej dalszej działalności. Może będziecie potrzebowali nowe maszyny do swojej produkcji. Może zainwestujecie w jakieś poboczne gałęzie przemysłowe. Takich propozycji jest naprawdę bardzo dużo. Najważniejsze jednak to fakt, żeby uzyskane pieniądze mądrze zainwestować, dzięki czemu w przyszłości będziecie mogli osiągać jeszcze większy i spektakularny zysk pomagający Wam spłacić kredyt.