11 cze Brak komentarzy admin Bialkowski , ,

Kierunek studiów taki jak finanse i rachunkowość co roku przyciąga wielu kandydatów na studia. Kandydaci uważają, że to kierunek w sam raz na obecne czasy. W końcu w Polsce można pracować w wielu korporacjach, a zatrudnienie w obszarze finansów jest pewne i dobrze płatne. W korporacjach trzeba jednak znać języki obce, a w tym wielu Polaków wciąż ma problem. Warto zatem już w okresie studiów dbać o znajomość swoich języków obcych aby później po zakończeniu studiów i wejściu na rynek pracy nie rozczarować się, że nie ma dla nas odpowiednio dobrze płatnych ofert.

Ekonomia to również popularny kierunek studiów nadający się nawet bardziej niż finanse dla humanistów. Na finansach i rachunkowości można spodziewać się nieco zaawansowanej matematyki, a na ekonomii raczej nie ma tego ryzyka, ponieważ ekonomia skupia się bardziej na stosunkach międzynarodowych gospodarczych. Dzisiejszy świat to świat relacji. Relacje biznesowe pomiędzy Europą a wschodem i zachodem są coraz bardziej powszechne. Trudno wyobrazić sobie życie dzisiaj bez importu i eksportu. Wszystko wskazuje na to, że relacje biznesowe będą bardzo mocno się rozwijać a świat bez eksportu i importu nie będzie już nigdy istniał. Zatem trzeba wybrać sobie takie studia, aby w przyszłości nie mieć problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, która będzie sprawiała nam radość i satysfakcję. Finanse i rachunkowość, a także ekonomia to z pewnością dobra droga dla osób skrupulatnych sumiennych, zaangażowanych w swoją pracę, które interesują się pracą w obszarze finansów i dla których jest to prawdziwa pasja i spełnienie marzeń. Nie ma nic gorszego niż robić w życiu coś czego nie lubimy i do czego zmuszają nas jedynie pieniądze.

Rachunkowość w firmie zazwyczaj powierzana jest w ręce biura rachunkowego albo księgowej. Można zatrudnić księgową albo zatrudnić biuro rachunkowe do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zatrudnienie księgowego na etat to zazwyczaj coś co robią duże firmy, ponieważ jest to bardziej opłacalne ze względów finansowych. Natomiast małe firmy za bardziej opłacalne uważają zatrudnienie biura rachunkowego. Zdecydowanie warto zainteresować się branżą finansową, jeżeli oczekujemy dobrych zarobków, jeżeli chcemy zmienić branżę. Być może czujemy wypalenie zawodowe, jeśli chodzi o naszą dotychczasową karierę. Podjęcie pracy w obszarze finansów i rachunkowości pozwoli nam na dobre życie, bo możemy spodziewać się dobrej wypłaty. Znajomość języków obcych, nie tylko języka angielskiego, z pewnością poprawi naszą wypłatę. Jeszcze nie tak dawno tylko kierunki inżynierskie uważano za przyszłościowe.

Dzisiaj uważa się, że każdy, kto posiada w swoim życiu prawdziwą pasją i pomysł na siebie jest w stanie zrobić karierę i zarabiać naprawdę duże pieniądze. Warto tylko dać sobie szansę. Ekonomia i finanse to studia, która można podjąć w każdym wieku, posiadając nawet rodzinę i dzieci – są przecież studia zaoczne. Warto zatem przemyśleć ten temat i naprawdę dać sobie szansę na lepsze jutro. A to na pewno się opłaci.