11 cze Brak komentarzy admin Bialkowski , , ,

Sprawy bankowe, takie jak wybór konta bankowego, kredyty bankowe, rozliczenia międzybankowe są niezwykle istotne dla przedsiębiorców. Niewłaściwy wybór konta firmowego może generować dla przedsiębiorstwa dodatkowe, całkiem niepotrzebne koszty oraz czasami nieterminowe płatności. Konto dla firm znajduje się w ofercie każdego banku w Polsce.

Przed dokonaniem wyboru należy dobrze zastanowić się oraz porównać istniejące konta. Wybierając konto dla firm, trzeba wziąć pod uwagę następujące czynniki: czy konto dla firm jest darmowe czy odpłatne. Jeżeli odpłatne jakie będą miesięczne koszty związane z obsługą rachunku bankowego. Lub jakie warunki trzeba spełnić aby opłaty za konto wynosiły całkowite zero. Następny czynnik – czy konto dla firm w walucie wymienialnej jest dodatkowe płatne czy opłata w chodzi w cenę konta podstawowego prowadzonego w złotych polskich. Kolejna sprawa, którą z którą trzeba zapoznać się, wybierając konto dla firm – czy karty wydawane do rachunku są płatne czy bezpłatne. No i ostatnia, jednak również bardzo ważna rzecz, jakie są godziny graniczne przelewów, jak złotówkowych, tak i walutowych.

Nie mając tej wiedzy, często można nie zdążyć zlecić ważnego przelewu na czas i wyjdzie on z opóźnieniem. Przedsiębiorcy często korzystają z finansowych środków zewnętrznych, prowadząc działalność gospodarczą. Często powstaje pytanie jak wybrać kredyt. Pytanie należy zadać sobie jeszcze na tym etapie na którym wybiera się konto dla firm. Odpowiadając na pytanie jak wybrać kredyt firmowy, czy to kredyt firmowy obrotowy, czy to kredyt firmowy inwestycyjny, czy nawet limit odnawialny w koncie, nie wspominając już o karcie kredytowej, należy dobrze przestudiować zasady udzielenia kredytu przez dany bank oraz ogólną politykę kredytowania danego banku. Może przecież okazać się, że bank w którym otwiera się konto dla firm, nie jest specjalnie zainteresowany udzielaniem kredytów firmowych przedsiębiorców i ma bardzo zaostrzone wymogu stawiane ewentualnym kredytobiorcom.

Szukając odpowiedzi na pytanie jak wybrać kredyt, trzeba pamiętać, że podmiot, ubiegający o kredyt będzie sprawdzany w BIK. Co to jest BIK? BIK to jest Biuro Informacji Kredytowej, które zawiera informacji na temat zaciągniętych kredytów, pożyczek, limitów w koncie czy krat kredytowych, ich wysokości oraz terminowości ich spłat. Przedsiębiorstwo lub osoba, która ma problem z terminowością spłaty zobowiązań bankowych, może mieć trudności z uzyskaniem kolejnej pożyczki lub kredytu bankowego. Natomiast dla podmiotów, które spłacają zobowiązania bankowe terminowo, BIK okaże się pomocny podczas ubiegania się o kolejny kredyt lub pożyczkę. Kwestia jak wybrać kredyt jest niezwykle istotna dla przedsiębiorców, więc to pytanie należy zadać opiekunowi klienta w banku w którym otwiera się konto dla firm. Osoba ta ma rozległą wiedzę merytoryczną jeżeli chodzi o zasady kredytowania, panujące w danym wybranym banku. Podsumowując, należy stwierdzić, że przestudiowanie takich spraw jak, konto dla firm, BIK oraz jak wybrać kredyt ułatwi w sposób znaczący prowadzenie działalności gospodarczej.