Aktualnie można zauważyć, że zakupy przez Internet cieszą się sporą popularnością. Praktycznie nikomu nie trzeba przedstawiać faktów, iż są one komfortowe, szybkie i w większości przypadków kosztują mniej, dodatkowo jest naturalnie znacznie większy wybór. To właśnie te najbardziej popularne plusy powodują, że osoby tak chętnie korzystają z zakupów przez Internet. Trzeba jednak podkreślić, że sporo przedsiębiorstw, które zajmują się dostawą oferuje błyskawiczny czas doręczenia, co jeszcze bardziej powoduje, że klienci decydują się korzystać z internetowych zakupów. Gdy jednak chodzi o firmy, które zajmują się dostawami, a więc o firmy kurierskie, to z pewnością trzeba podkreślić, że konkurencja na rynku branżowym jest niezwykle duża.

Wiele ludzi wyraża własne niezadowolenie względem różnych firm kurierskich, choćby z tego względu, iż uważają, iż ceny dostaw są celowo wyższe niż powinny być, a termin oczekiwania na zamówioną paczkę okazuje się za długi. Oczywiście niewiele kto ma świadomość, że w rzeczywistości prowadzenie tego typu firmy kurierskiej wiąże się z wieloma kosztami, pośród których wymienić należałoby te najbardziej znane czyli z całą pewnością wynagrodzenie i zatrudnienie pracowników, a także zakup, czy też wynajem środków transportu i oczywiście związany z nimi zakup paliwa i amortyzacja. Każda z tych rzeczy oczywiście sprawia, że ceny wysyłki nie mogą być wybitnie tanie. Jednak obecnie coraz częściej można spotkać się z tym, iż firmy kurierskie poszukują sposobów na to, aby zaoszczędzić i ograniczyć do minimum wydatki. Na pewno niezwykle interesującym konceptem jest tak zwany kurier rowerowy, gdzie nie dochodziłoby do nadmiernej eksploatacji pojazdu, i oczywiście do zużywania benzyny czy gazu, które, co powszechnie wiadomo, są dosyć kosztowne. Tego typu opcja oczywiście nie sprawdzi się wszędzie. Aczkolwiek w przestrzeniach, w których można swobodnie przemieszczać się na dwóch kółkach byłoby to z pewnością interesujące do rozważenia rozwiązanie.

Można też podkreślić, że taki tani kurier jednak nie mógłby pracować przez cały rok, ponieważ, co oczywiste, zimą, jesienią, czy też wczesną wiosną aura bywa na tyle nieodpowiednia, że mogłaby skutecznie utrudniać takiego rodzaju przewożenie przesyłek rowerem. Opady atmosferyczne takie jak na przykład deszcz, śnieg, a także wiatr, czy też skrajne dodatnie bądź niskie temperatury mogłyby bardzo negatywnie wpłynąć na zdrowie i dyspozycję kurierów, ale i także na stan paczek.

Nie jest też tajemnicą, że tego typu forma doręczania paczek mogłaby się satysfakcjonująco sprawdzać wówczas, gdy są one raczej niewielkich rozmiarów. Jak powszechnie wiadomo, coraz częściej można spotkać się z sytuacją, że ktoś poprzez firmę kurierską transportuje przedmioty dużo ważące, bądź o dużych rozmiarach. W takim właśnie przypadku ich transport rowerem byłby zwyczajnie niemożliwy, lub bardzo utrudniony. Jednak w przypadku, kiedy są to zwykłe paczki, a dodatkowo pogoda jest sprzyjająca, to taki transport na dwóch kółkach wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Byłoby to związane bez wątpienia z lepszym zdrowiem i samopoczuciem kurierów, którzy to mogliby cieszyć się z ciepłego słońca, czy poza tym z czystego powietrza, zwłaszcza, gdyby akurat zajmowali się dostarczaniem paczek w małych miasteczkach, czy też urokliwych dzielnicach, których przejeżdżanie na dwóch kółkach mogłoby być przy okazji przyjemne.