11 cze Brak komentarzy admin Bialkowski , ,

Zarówno w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółek cywilnych, czy jawnych, środki pochodzące z tytułu prowadzonej działalności powinny wpływać na właściwe konto firmy.

Zalety posiadania rachunku firmowego

  • opłaty bankowe – możemy w całości lub części rozliczyć koszty związane z prowadzeniem konta firmowego
  • dostęp do atrakcyjnych form finansowania – część produktów
    jest oferowana przez banki jedynie przedsiębiorcom
  • odseparowanie transakcji osobistych od firmowych – ważne w przypadku przeprowadzanej kontroli urzędu skarbowego
  • dokonywanie płatności ZUS, US bez konieczności wizyty w urzędzie
  • przejrzystość finansów firmowych – konto bankowe daje dostęp wyłącznie do transakcji związanych z przedsiębiorstwem.

Założenie rachunku bankowego bez wychodzenia z domu

W dobie internetu można założyć konto firmowe online. Dzięki temu zyskujemy oszczędność czasu. Proces otwarcia rachunku bankowego jest szybki i prosty. Wystarczy wejść na stronę danego banku i wypełnić odpowiedni wniosek. Należy jednak liczyć się z tym, że kiedy dojdzie do podpisania umowy o prowadzeniu rachunku firmowego, konieczna może okazać się wizyta w banku. Z przeprowadzonej analizy wynika, że w ofercie dwunastu banków znajdziemy możliwość otwarcia rachunku online.
W przypadku osób posiadających jednoosobowe przedsiębiorstwo, proces założenia konta przez internet jest bezproblemowy, jeżeli chodzi o partnerów spółek handlowych, konieczna jest wizyta w placówce banku, celem uzupełnienia wszelkich formalności prowadzących do otwarcia rachunku firmowego.
Otwieranie rachunku bankowego jest procedurą łatwą i wygodną, dodatkowo, kiedy potwierdzamy ją przelewem, po kilku minutach mamy pełną dostępność do konta. Niestety w dalszym ciągu nie wszystkie banki wprowadziły możliwość takiego rozwiązania. W przypadku, kiedy nie jest dostępna opcja założenia rachunku firmowego online, konieczna jest wizyta w placówce banku.

Ważne jest aby przed założeniem konta zapoznać się z warunkami umowy, a także tabelą opłat za poszczególne transakcje. Lista dodatkowych opłat jest różna w każdym banku, także wysokość pobieranych środków nie jest stała.

Kantor walut, co to jest, do czego służy?

Zarabiając za granicą, a także często podróżując po świecie korzystamy z dostępności kantoru. To miejsce, w którym można zakupić i wymienić waluty obowiązujące w różnych częściach świata. Najczęściej dokonywana jest sprzedaż i zakup euro, funta brytyjskiego, a także w czasie kredytów mieszkaniowych zakup franka szwajcarskiego.

Przed dokonaniem wymiany waluty, warto porównać kilka ofert kantorów w danej miejscowości. Mogą one różnić się kursem , co przy wysokiej kwocie sprzedaży, bądź zakupu, ma duże znaczenie.

W dobie internetu dostępne są również kantory online. Dzięki nim można prześledzić ofertę bez wychodzenia z domu, a tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy założyć konto na stronie kantoru i po zalogowaniu złożyć odpowiednią dyspozycję aby korzystać z dostępnych transakcji finansowych.